Naujienos

Pramonines virtuves gaminanti „Novameta“ pardavimus augino ir uždarytame maitinimo sektoriuje

Pramonines virtuves gaminanti UAB „Novameta“ pernai fiksavo 4,5% pajamų augimą. Nors užpuolus pandemijai bendrovė dalį savo gamybos pertvarkė ir pradėjo tiekti metalines lovas ligoninėms, augimo varikliu 2020 m. išliko tradicinė bendrovės produkcija.

Nors galutinis „Novameta“ klientas – kavinės bei restoranai – beveik visus praėjusius metus buvo uždarytas dėl karantino, aktyvūs rinkodaros veiksmai leido gamintojui naujų klientų rasti ir stagnuojančiame sektoriuje.

Pandemija nesustabdė
 

Registrų centrui pateiktoje „Novametos“ finansinėje ataskaitoje nurodoma, kad bendrovės pajamos didėjo 4,5%, iki 14 mln. Eur. Grynasis pelnas, 2019 m. siekęs 1,04 mln. Eur, pernai buvo kiek mažesnis – 703.326 Eur. Ataskaitoje rašoma, kad pelningumo koeficientas mažėjo dėl augimo sulėtėjimo bei pandemijos įtakos.

VŽ praėjusiais metais rašė, kad, užklupus pandemijai ir užsidarius maitinimo sektoriui, bendrovė pertvarkė gamybą ir ėmėsi naujos veiklos – metalinių lovų ligoninėms gamybos.

Nors Mindaugas Jonuškis, „Novametos“ direktorius ir akcininkas, prognozavo, kad šio segmento pardavimai gali sudaryti iki 30% praėjusių metų bendrovės apyvartos, dabar jis skaičiuoja, kad ši dalis siekė 7%.

„Didelės įtakos pardavimai ligoninėms nepadarė. Rezultatus daugiausia lėmė tai, kad gana sėkmingai susitvarkėme su pandemijos iššūkiais ir pardavėme įprastą savo produkciją, galime sakyti, kad metai buvo geri“, – rezultatus komentuoja M. Jonuškis.

Jo teigimu, pandemija skaudžiai kirto tiek visam maitinimo sektoriui, tiek įrangą jiems tiekiantiems gamintojams.

„Praktiškai mūsų galutinis klientas uždarytas visoje Europoje“, – pripažįsta M. Jonuškis. Siekdama augti stagnuojančiame sektoriuje „Novameta“ pernai metė didelius pajėgumus į rinkodarą – tai ir padėjo bendrovei didinti pardavimus.

„Labai daug dėmesio skyrėme komunikacijai socialiniuose tinkluose, komunikavome visas naujienas ir taip ieškojome klientų“, – pasakoja M. Jonuškis. Jis skaičiuoja, kad naujų klientų bendrovė pernai rado naujose Rumunijos, Maltos, Austrijos, Šveicarijos, Prancūzijos Polinezijos rinkose.

Nors pandemija sustabdė keliones bei tarptautines parodas, M. Jonuškis dėsto, kad ir šioje srityje bendrovė nesnaudė, perkėlusi susitikimus ir net produktų demonstracijas į virtualiąją erdvę.

Dėmesys – sudėtingesnei produkcijai
 

Kalbėdamas apie šiuos metus, M. Jonuškis pasakoja, kad pirmąjį metų ketvirtį bendrovė sugeneravo rekordinę apyvartą. Vis dėlto, jo teigimu, nors įsivažiuojant skiepijimui pradedama svarstyti apie ekonomikos atvėrimą, kalbėti apie atsigavusią paklausą dar anksti.

„Situacija gana skirtinga, kai kurios šalys lieka uždarytos, pavyzdžiui, itin stipriai jaučiame, kad uždaryta Jungtinė Karalystė. Vis dėlto yra ir rinkų, kur pavyko rasti savo nišą ar atkovoti klientų iš konkurentų“, – dėsto pašnekovas.

2021 m. „Novameta“ planuoja apyvartą auginti 10–15%, o investicijoms į įrangą skirti daugiau kaip 10 mln. Eur.

„Kadangi sparčiai augame, privalome nuolat investuoti į papildomą pajėgumą, taip pat samdyti naujų darbuotojų“, – pasakoja M. Jonuškis. Vidutinis darbuotojų skaičius bendrovėje 2019 m. siekė 211, 2020 m. – 228, o šiuo metu „Novameta“ jų turi 255.

Šiemet įmonė ir toliau ketina gaminti lovas ligoninėms, vis dėlto pagrindinis augimas ir toliau numatomas virtuvės įrangos sektoriuje, kuriame bendrovė plečiasi gamindama vis sudėtingesnius gaminius.

„Jau paleidome savo projektuoto virimo-kepimo stalo gamybą. Tai brangiausias mūsų gaminys, jau reklamuojame jį ir turime užsakovų“, – pasakoja pašnekovas.

M. Jonuškis teigia, kad šiandien „Novameta“ jau išsikristalizavo savo viziją ir toliau koncentruosis į nestandartinius projektus, kurs sudėtingesnius produktus.

„Tai padeda eliminuoti konkurenciją, nes Europoje retas gamintojas nori užsiimti su sudėtingais projektais, o mes jau esame ištobulinę technologiją ir turime tam pajėgumus – 40 konstruktorių komandą, kuri dirba prie nestandartinių projektų, ir per dieną galime suprojektuoti po 4–5 virtuves“, – prielaidas augimui vardija „Novametos“ vadovas.

Šaltinis:
https://www.vz.lt/pramone/2021/04/20/pramonines-virtuves-gaminanti-novameta-pardavimus-augino-ir-uzdarytame-maitinimo-sektoriuje

 

Atgal